Bu bölümde, windows ve linux tabanlı tüm sistemleri destekleyen, sanal sunucularımıza (VPS / VDS) ilişkin ayrıntıları inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz! Ürünlerimizle ve/veya hizmetlerimizle ilgili olarak, sitemizdeki seçeneklerin dışında, ek ya da farklı talepleriniz için lütfen firmamızla irtibata geçmekten çekinmeyin!...

Sanal Sunucular (VPS / VDS)

Sanal sunucular; kullanıcılar arasında kısaca VPS (virtual private server) ve VDS (virtual dedicated server) şeklinde adlandırılmaktadır. Sanal sunucular; fiziksel sunucular üzerindeki yapının çeşitli özel yazılımlarla paylaştırılması suretiyle, aynı fiziksel sunucu üzerinde oluşturulan birden fazla sunucuyu ifade etmektedir. Böylece, özellikle fiziksel mekandan, daha fazla çevresel donanımın neden olacağı diğer masraflardan tasarruf edilebilmektedir. Sanal sunucular da, fiziksel sunucular gibi, aynı işlevler için kullanılabilir. hostoky.NET; sanallaştırma uygulamaları için Virtualizor (Linux-KVM, Xen Paravirtualization, Xen HVM) teknolojilerini kullanmaktadır. Tüm sanal sunucularımız Linux-KVM teknolojisi kullanılarak oluşturulmaktadır. Böylece; sanal sunucularımızı, kaynaklarınızı başkalarıyla paylaşmadan, fiziksel (dedicated) sunucu performansı ile kullanabilmektesiniz. hostoky.NET olarak biz; reboot, reset vb. gibi tüm yönetsel işlemleri gerçekleştirebileceğiniz "Virtualizor"u ücretsiz olarak size sağlamaktayız. Sunucunuzu, doğrudan "Virtualizor" üzerinden ya da müşteri panelimize entegre edilen "Virtualizor arayüzünü" kullanarak, başka herhangi bir şeye ihtiyaç duymadan kolayca yönetebilmektesiniz.

 

 

  Eko VPS / VDS Standart VPS / VDS İdeal VPS / VDS
işlemci Intel Core i7-3930K Intel Core i7-3930K Intel Core i7-3930K
çekirdek 6 x 3.2 GHz
(hexa-core)
6 x 3.2 GHz
(hexa-core)
6 x 3.2 GHz
(hexa-core)
RAM (bellek) - garanti 2048 MB DDR3 ECC 3072 MB DDR3 ECC 3750 MB DDR3 ECC
hard disk 225 GB 350 GB 475 GB
trafik & port 4500 GB & 200 Mbps 5550 GB & 200 Mbps 6750 GB & 200 Mbps
işletim sistemi seçenekleri

Centos, Debian, Ubuntu, openSUSE, Fedora
Windows 2008R2, Windows 2012

kontrol paneli seçenekleri cPanel / WHM, MaestroPanel, WebsitePanel, Parallel Plesk Panel  
ücretsiz yönetim paneli
(reset, otomatik reboot,
ssh konsol, trafik izleme)
Linux
Windows
Linux
Windows
Linux
Windows
sanallaştırma teknolojisi Linux-KVM (Virtualizor) Linux-KVM (Virtualizor) Linux-KVM (Virtualizor)
IP no. sayısı 1 adet (arttırılabilir) 1 adet (arttırılabilir) 1 adet (arttırılabilir)
ek IP no. sayısı
yedekleme (network) opsiyonel opsiyonel opsiyonel
ücretsiz kurulum
fiyat (1 aylık) 44. 00 USD 54. 00 USD 69. 00 USD
 
Sanal Sunucu (VPS -virtual private server-/ VDS -virtual dedicated server-) Siparişi Kılavuzu

hostoky.NET sitesi üzerinden bir sanal sunucu (VPS / VDS) satın alabilmek için, siparişinizi oluştururken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Basitçe bir sanal sunucu (VPS / VDS) siparişi verebilmek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

"Satın al" butonunu tıkladıktan sonra, siparişinizin birinci adımında karşınıza çıkacak olan bölüm "fatura kesim döngüsü"dür. Burada, sunucunuzun ödemesini hangi aralıklarla (aylık, üç aylık, 6 aylık vb.) yapmak istediğinizi belirleyebilirsiniz.

Ardından, ikinci olarak "sunucu özelliklerini ayarlayın" bölümüyle karşılaşmaktasınız. Burada, öncelikle sunucu adını (hostname) belirlemelisiniz. Sunucu üzerinde barındıracağınız bir alan adınız varsa, "sunucu1.alanadınız.com" şeklinde sunucu adı girebilirsiniz. Aynı alan adını kullarak birden fazla sunucu (örneğin; sunucu2.alanadınız.com, sunucu3.alanadınız.com) siparişi verebilirsiniz. Eğer sipariş sırasında bir alan adınız yoksa, istediğiniz bir sunucu ön adı (sunucuonadi vb.) girebilirsiniz. NS1 ve NS2 bölümlerini daha sonra kendiniz oluşturabilirsiniz. Esasen sunucu için bu aşamada önemli alanlar değillerdir. O nedenle, yalnızca NS1 ve NS2 yazarak bu bölümleri geçebilirsiniz. Root şifresi bölümüne, sunucunuza uzaktan erişirken kullanmak istediğiniz şifrenizi girmelisiniz.

Üçüncü adımda "ayarlanabilen seçenekler" ile karşılaşmaktasınız. Burada, sunucunuzun yapısına (Linux/Windows) bağlı olarak işletim sistemi, kontrol paneli, ek IP no.su vb. gibi seçenekleri belirlemeniz gerekmektedir. İşletim sistemini belirtmeniz zorunludur. Bu hususlar hakkında bilgi sahibi değilseniz ya da yeterince deneyimli değilseniz, hostoky.NET destek servisine ulaşarak yardım alabilirsiniz.

Ayrıca, sistemde yer alan özellikler veya ayarlamalar dışında, siparişinizle bağlantılı başka özel talepleriniz olacaksa, formun alt bölümünde yer alan
"ek bilgiler" bölümünde belirtebilirsiniz. "Ayarlanabilen Seçenekler" bölümünde seçtiğiniz işletim sisteminin hangi versiyonunun VPS'nize / VDS'nize kurulmasını istediğinizi de bu bölümde belirtmelisiniz. Listede yer almayan bir işletim sistemi versiyonunun kurulmasını istiyorsanız, "siparişe özel talep" bölümüne not düşebilirsiniz. Bu konuda yeterli bilginiz olmaması durumunda da firmamızın deneyimli personelinden yardım alabilirsiniz.

Gerekli konfigürasyon tamamlandıktan sonra "ödeme" aşamasına geçebilirsiniz. Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra, "sepeti güncelle" butonunu tıklayarak alışveriş sepetine gidebilirsiniz. Bu aşamada, sepetteki ürünler üzerinde konfigürasyon değişikliği yapabileceğiniz gibi, herhangi bir ürünü de sepetten çıkartabilirsiniz. Eğer sepetteki ürünleri satın almak konusunda kararınızı vermişseniz, "ödeme" butonunu tıklayarak devam edebilirsiniz. Bu aşamada; sitemize üye iseniz, üyelik bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra ya da üye değilseniz, üyelik bilgilerini doldurup üye olduktan sonra oluşturulan faturanızın ödemesini yapabilirsiniz. Ödemenizi, banka havalesi, kredi kartı, Skrill veya Paypal ile yapabilirsiniz.

Ödeme yapıldıktan sonraki aşama, ödemenin nasıl yapıldığına bağlı olarak "ödeme bildirimi" aşamasıdır. Ödemeyi banka havalesi ile yapmışsanız, işlemlerinizin daha hızlı gerçekleşmesi için, müşteri panelinden destek bileti oluşturarak ödeme bildirimi yapmanızda fayda var. Ödemenizi Kredi kartı, Skrill veya Paypal ile yapmışsanız, ayrıca ödeme bildirimi göndermenizi gerek yoktur. Ödemeniz sistemimize otomatik olarak yansımaktadır.

Tüm bu adımlar tamamlandıktan sonra, hostoky.NET sanal sunucu (VPS / VDS) siparişiniz tamamlanmış olmaktadır. Bu dokümanın size yeterince yardımcı olmadığını düşünüyorsanız veya konu hakkında yeterli deneyime sahip değilseniz, lütfen firmamızı aramaktan (+90 212 554 74 74) veya e-mail (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.) yoluyla firmamıza ulaşmaktan çekinmeyin.

hostoky.NET, konfigrasyonu sizin tarafınızdan yapılandırılan size özel sanal sunucular da (VPS / VDS) sağlayabilmektedir. Sitemizde yer almayan, kendinize özgü sanal sunucu (VPS / VDS) konfigürasyonları için lütfen firmamızla irtibata geçin.